Przejdź do treści
12°CPowietrze: bardzo dobre Bałtyk: 528 cm bez zmian środa, 14 października 2026 · imieniny: Bernarda, Fortunaty wschód 07:15 · zachód 17:56
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 15 Sprawozdanie Komisji o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy - Prawo farmaceutyczne (druki nr 3002, 3020 i 3020-A)

18.09.2026 11:27, 65. posiedzenie Sejmu, dzień 4, głosowanie nr 102

Wynik głosowania

Nieprzyjęte poprawka 3

Za głosowało 180 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
180 41,7%
Przeciw
251 58,1%
Wstrzymało się
1 0,2%
Nie głosowało
28

Procenty liczone od 432 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Łeba

Za 4

Przeciw 9

Nie głosowali 1

Posłowie związani z miastem Łeba

O czym było głosowanie

Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo farmaceutyczne

projekt rządowy, stan: uchwalony, druki nr 3002, 3020, 3020-A

projekt dotyczy uchylenia obowiązującego od 2012 r. całkowitego zakazu reklamy aptek i punktów aptecznych; umożliwienia reklamowania usług świadczonych przez farmaceutów, takich jak: opieka farmaceutyczna, szczepienia, przeglądy lekowe czy podstawowe badania diagnostyczne; podwyższenia wysokości...

Sprawozdawca: Krzysztof Bojarski

Debata w tej sprawie tego dnia

  • Krzysztof BojarskiKOPanie Marszałku! Wysoka Izbo! Przedstawię dodatkowe sprawozdanie Komisji Zdrowia o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy - Prawo farmaceutyczne, druk nr...

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156014907
PiS1461331111
Rozwój Plus4138102
PSL-Trzecia Droga3202903
Lewica2111901
Konfederacja1601600
Centrum1501500
Polska 20501501203
niezrzeszeni72500
Demokracja Bezpośrednia42101
Razem44000
Konfederacja Korony Polskiej30300

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 14.10.2026 19:35; głosowanie pobrane: 18.09.2026 11:44