Przejdź do treści
11°CPowietrze: dobre Bałtyk: 547 cm rośnie niedziela, 18 października 2026 · imieniny: Łukasza, Juliana wschód 07:23 · zachód 17:46
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 10 Sprawozdanie Komisji o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym oraz ustawy o prawach konsumenta (druki nr 2799, 3043 i 3043-A)

04.09.2026 11:51, 64. posiedzenie Sejmu, dzień 3, głosowanie nr 34

Wynik głosowania

Nieprzyjęte wniosek o odrzucenie w całości projektu

Za głosowało 198 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
198 45,3%
Przeciw
239 54,7%
Wstrzymało się
0 0,0%
Nie głosowało
23

Procenty liczone od 437 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Łeba

Za 5

Przeciw 9

Posłowie związani z miastem Łeba

O czym było głosowanie

Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym oraz ustawy o prawach konsumenta

projekt rządowy, stan: uchwalony, druki nr 2799, 3043, 3043-A

projekt dotyczy dostosowania polskich przepisów do prawa Unii Europejskiej, których celem jest wspieranie konsumentów w podejmowaniu bardziej świadomych decyzji zakupowych. Wprowadzone zmiany ułatwią rozpoznawanie rzetelnych informacji o produktach oraz ograniczą możliwość stosowania przez...

Sprawozdawca: Łukasz Horbatowski

Debata w tej sprawie tego dnia

  • Łukasz HorbatowskiKOBardzo dziękuję. Szanowny Panie Marszałku! Panie Premierze! Wysoka Izbo! Połączone Komisje: Gospodarki i Rozwoju oraz Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i...

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156015402
PiS146139007
Rozwój Plus4138003
PSL-Trzecia Droga3202903
Lewica2102100
Konfederacja1615001
Centrum1501401
Polska 20501501401
niezrzeszeni71402
Demokracja Bezpośrednia43001
Razem40301
Konfederacja Korony Polskiej32001

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 18.10.2026 05:05; głosowanie pobrane: 14.09.2026 15:19