kategoria: Na Sygnale
22 czerwiec 2024

Zarzuty wobec 17-latka, który ugodził nożem trzy osoby

zdjęcie: Zarzuty wobec 17-latka, który ugodził nożem trzy osoby / pixabay/713578
Zarzut udziału w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia usłyszał 17-latek, który zaatakował nożem trzy osoby w Żukowie (woj. pomorskie) na Kaszubach. Nastolatek został objęty dozorem policyjnym i ma zakaz kontaktowania się oraz zbliżania do osób pokrzywdzonych.

Rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku Karina Kamińska poinformowała PAP, że w sobotę policjanci doprowadzili do Prokuratury Rejonowej w Kartuzach 17-latka, który usłyszał zarzut udziału w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia, którym dokonał uszkodzenia ciała pozostałych uczestników tego zdarzenia.

"Prokurator Rejonowy w Kartuzach zastosował wobec mężczyzny dozór policji, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi" - dodała Kamińska.

Śledczy przesłuchują świadków, analizują zebrany materiał dowodowy m.in. zapisy z kamer monitoringu jak również nagrania udostępnione przez świadków, na których zarejestrowany jest przebieg bójki.

W piątek rano policjanci zatrzymali 17-latka, który w parku w Żukowie ugodził nożem trzy osoby w wieku 14, 16 i 17 lat. Według wstępnych ustaleń policji, nastolatkowie zostali zaatakowani po godzinie 9. Zatrzymany 17-latek to ich kolega ze szkoły. Między uczniami doszło do nieporozumienia. (PAP)

kszy/ dki/